4 Сезони Карбон јорган

Карбонски јорган за 4 сезони кој е составен од два јоргански панели со различна тежина кои се лесно прилагодливи според вашите потреби.
Двата јоргани можат да се користат заедно или одделно. Поединечните панели се со различна дебелина, полесниот панел е со 200гм2 и е соодветен за летниот период а подебелиот е со 400гм2 и одговара за пролетниот и есенскиот период. Поврзете ги двата панели со пластичните дрикери и добивате топол јорган за зимскиот период.
Јорганот во својата конструкција на материјалот има и карбонски влакна кои го намалуваат електрицитетот и ви овозможуваат порелаксиран сон и ве заштитуваат од непријатен мирис и прашина.
Јорганот може да се пере во машина на 40°C.
Сите материјали од кои е направен 4 сезонскиот карбонски јорган се со Oeko-Tex® сертификат со кој се гарантира дека производот не содржи штетни хемикалии.

Овој производ во моментов не е на залиха.

Дополнителни информации

Состав

Материјал: 99% Полиестер / 1% Карбон
Внатрешност: 100% Полиестер

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Бидете први кој ке направи рецезија за “4 Сезони Карбон јорган”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *