-12%

Ava Бебешко Јорганче

340 ден 299 ден

Овозможете му на Вашето бебе нежна обвивка која истовремено ќе овозможи температурна регулација.
Бебешкото јорганче е изработено од полиестер и памук за нежност и лесно одржување. Памукот ја регулира температурата на телото на Вашето бебе во текот на ноќта а полиестерот е познат по својата издржливост и му дава својства на лесно одржување на јорганчето.
Бебешкото јорганче е изработено од 50% памук и 50% полиестер и може да се пере во машина на 40°C.
Сите материјали од кои е изработено бебешкото јорганче се со Oeko-Tex® сертификат со кој се гарантира дека производот не содржи штетни хемикалии и се обезбедува одржливост на здравјето и правилниот разој на бебето.

Нема на залиха

Дополнителни информации

Состав

Материјал: 100% Полиестер
Внатрешност: 100% Полиестер

Димензии

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Бидете први кој ке направи рецезија за “Ava Бебешко Јорганче”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *