Baby душек

2.599 ден

Овозможете удобен и безгрижен сон на вашите најмали, неопходен за здрав раст и развој на детето.

Бебешкиот душек е комбинација од полиуретанска пена со висока густина, горен слој од мемори пена и навлака изработена од 100% чист памук. Карактеристичен е по цврстината, а во исто време, има мека и нежна навлака. Уникатниот дизајн овозможува одличен проток на воздухот со цел душекот да биде сув и хигиенски, обезбедувајќи поздрава околина за спиење.

Материјалите од кој е изработен бебешкиот душек  се со Oeko-Tex® сертификат со кој се гарантира безбедна употреба на производот при допир.

3 на залиха

Дополнителни информации

Димензии

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Бидете први кој ке направи рецезија за “Baby душек”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *