Бебешки постелнини

Децата го заслужуваат само најдоброто, затоа овозможете им мека, памучна постелнина од најквалитетните материјали. Направете им го местотото на спиење удобно катче на безгрижен и мирен сон.

Бебешката постелнина е составена од 1 јорганска навлака со димензија 100х150cm, 2 навлаки за перници 35х45cm и детски чаршав за душек со димензија 100x150cm.
Материјалите од кои се изработени постелнините се од 100% памук, го пропушаат воздухот и не му даваат на телото да се поти во текот на спиењето. За нежноста и квалитетот на материјалот може да се уверите уште при првиот допир.

Материјалите од кои се изработени постелнините се со Oeko-Tex® сертификат, што гарантира безбедна употреба на производот.

Перницата може да се пере на 40°C.

Овој производ во моментов не е на залиха.

Дополнителни информации

Модел

,

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Бидете први кој ке направи рецезија за “Бебешки постелнини”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *