Блок перница

699 ден

Разбудете се одморени со новата БЛОК перница. Истата е изработена од два типа на пена. Едната страна е изработена од HR пена, со потврда подлога , додека другата страна е изработена од мемори пена со помека подлога. Внатрешноста на перницата е изработена на тој начин што овозможува циркулација на воздухот по површината на перницата, со цел да се избегне несакано потење. Навлаката на перницата е изработена од Cool Sense ткаен полиестер со благо разладувачко дејство, кој гарантира одржување на константна телесна температура во текот на спиењето.

Достапна димензија: 50х70см.

Сите материјали од кои е направена Блок перницата се со Oeko-Tex® сертификат со кој се гарантира дека производот не содржи штетни хемикалии.

Нема на залиха

Дополнителни информации

Димензии

Состав:

Навлака: Ткаен полиестер со благо разладувачко дејство и Air Mesh ѕидови.
Внатрешност: Две страни со различна тврдина на мемори пена.

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Бидете први кој ке направи рецезија за “Блок перница”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *