-14%

Buboo Јорган

Rated 5.00 out of 5 based on 1 customer rating
(1 Рецензија)

699 ден 599 ден

Сакате да внесете кул атмосфера во детската соба?
Разиграните мотиви и принтови на бувчиња се одличен декоративен елемент за детска соба, меки и омилени кај децата.
Принтанитe јоргани Buboo сe изработени од мек микрофибер и исполнети се со полиестерски влакна кои овозможуваат користење на јорганот многу подолго, без промена на обликот и структурата на истиот.
Јорганите се исполнети со 250 грама полнеж на метар квадратен со што се добива идеална терморегулација за пролетен и есенски период.

Јорганот може да се пере на  40°C.

Материјалите од кои е направен jорганот Buboo се со Oeko-Tex® сертификат, што гарантира дека нема да предизвикаат никакви алергии кај вашите најмили.

 

Нема на залиха

Дополнителни информации

Димензии 140 x 200cm
Состав

Навлака : Полиестер
Внатрешност: Полиестер
Јорганот може да се пере на 40oC.

1 review for Buboo Јорган

  1. Rated 5 out of 5

    Trajanka

    Одличен продукт! Одлична цена!

Напишете рецезија

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *