Клара јорган

Принтаниот јорган Clara e изработен од памук и исполнет со полиестерски влакна. Јорганот Clara ви овозмoжува вашето тело да дише додека истовремено ја одржува топлината на вашето тело.
Идеален декоративен јорган за пролетен и есенски период.
Јорганот Clara може да се пере во машина на 40°C.
Материјалите од кои е направен jорганот Clara се со Oeko-Tex® сертификат со кој се гарантира дека производот не содржи штетни хемикалии.

Овој производ во моментов не е на залиха.

Дополнителни информации

Димензии

,

Состав

Материјал: 100 % памук
Внатрешност: 100% Полиестер