Koni – Печатени јоргани

Време е за нов изглед на вашиот кревет.
Најновите дезени на принтани јоргани од Сомниа Шоп се одличен избор за вашата спална соба !
Лицето на принтанитe јоргани на Сомниа Шоп e изработено од микрофиберски принтан материјал во повеќе дезени, додека пак позадината е еднобојна . Внатрешноста на јорганите е исполнета со микрофибер влакна..
Внатрешноста на јорганите е со тежина од 250 грама полнеж на метар квадратен со што се добива идеална терморегулација за пролетен и есенски период.
Материјалите од кои се направени принтаните јоргани се со Oeko-Tex® сертификат, што гарантира дека нема да предизвикаат никакви алергии.
Јорганот може да се пере на 40oC.

Овој производ во моментов не е на залиха.

Дополнителни информации

Модел

Chess Overlay, Diamonds, Forest Fire, Pastel Mountain

Состав

Навлака: 100% Микрофибер
Полнеж: 100% Полиестер

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Бидете први кој ке направи рецезија за “Koni – Печатени јоргани”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *