-60%

Лавандер Перница

Rated 5.00 out of 5 based on 1 customer rating
(1 Рецензија)

999 ден 400 ден

Смирувачкиот мирис на лавандата без проблем ќе ги разреши сите несоници од кои страдате. Етерични масла со кои е третирана перницата ќе Ви помогнат да заспие полесно и да уживате во навистина мирен сон.
Перницата е исполнета со силиконизиран топчест фибер кој се гледа доколку го отворите 25 сантиметарскиот патентот кој се наоѓа на страната од 50cm од перницата. Нејзиниот полнеж е со тежина од 600gr. Нејзината навлака од микрофиберски влакна ја прави перницата специфична, таа е со шара од прави канали на нејзините две страни кои се споени со украсен виолетов детал и воздушен ѕид за подобра дишливост.
Lavander перницата може да се пере во машина на 40°C.
Материјалите од кои е направена Lavander перницата се со Oeko-Tex® сертификат со кој се гарантира дека производот не содржи штетни хемикалии.

Нема на залиха

Дополнителни информации

Тежина 1.2 kg
Димензии 50 x 70cm
Состав:

Материјал : 100% Полиестер со лавандер
Полнеж: 100% Полиестер

1 review for Лавандер Перница

  1. Rated 5 out of 5

    Симона (verified owner)

    Одлична. Топло ја препорачувам на сите што сакаат да спијат на повисока перница.

Напишете рецезија

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *