-38%

Lunna памучен јорган

799 ден999 ден

Навлаката на јорганот е изработена од 100%природни материјал – памучна ткаенина. Памукот како природен материјал со апсорбција на влагата до 30% прави сув амбиент за спиење и спречува прекумерно потење. Со полнеж од 250гсм, ЛУНА памучниот јорган се препорачува за пролетен и летен период.  Висококвалитетните материјали од кои е изработен овој памучен јорган  гарантираат долг век на употреба на производот.
Јорганот е практичен и лесен за одржување, бидејќи многу брзо се суши. Можете да го перете на температура од 40°C и да го сушите во машина за сушење алишта. Само истресете го кога ќе го извадите за да не се залепи полнењето.

Материјалите од кои е направен памучниот jорган се со Oeko-Tex® сертификат со кој се гарантира дека производот не содржи штетни хемикалии.

Clear

Дополнителни информации

Димензии cm
Димензии

,

Состав

Навлака: 100% памук
Внатрешност: Полиестер

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Бидете први кој ке направи рецезија за “Lunna памучен јорган”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *