Латекс перница

699 ден

Обезбедете добар сон со новата латекс  перница. Уникатниот облик на перницата овозможува совршена прилагодливост на главата и вратот без разлика на позицијата на спиење. Перницата обезбедува совршена потпора благодарение на внатрешниот блок изработен од природен перфориран латекс. Навлаката е третирана со екстракт на Green Tea, со анти-алергенско дејство.

Достапна димензија: 40х60

Навлаката може да се пере во машина на 40º C. Сите материјали од кои е направена оваа перницата се со Oeko-Tex® сертификат со кој се гарантира дека производот не содржи штетни хемикалии.

Нема на залиха

Дополнителни информации

Димензии

Состав:

Навлака: Ткаен полиестер со третман на GREEN TEA
Внатрешност: 100% природен перфориран латекс

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Бидете први кој ке направи рецезија за “Латекс перница”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *