Metz перница

699 ден

Разбудете се одморени со новата Metz перница.  Внатрешноста на перницата е изработена од блок перфорирана мемори пена, на тој начин што овозможува циркулација на воздухот по површината на перницата, со цел да се избегне несакано потење. Навлаката на перницата е изработена од Cool Sense ткаен полиестер со благо разладувачко дејство, кој гарантира одржување на константна телесна температура во текот на спиењето. Наменети за сите кои практикуваат спиење на помека перница.

Достапна димензија: 40х60см.

Сите материјали од кои е направена Metz перницата се со Oeko-Tex® сертификат со кој се гарантира дека производот не содржи штетни хемикалии.

 

 

Нема на залиха

Дополнителни информации

Димензии

Состав:

Навлака: Ткаен полиестер.
Внатрешност: Блок од перфорирана мемори пена.

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Бидете први кој ке направи рецезија за “Metz перница”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *