Поликотон перница

220 ден

Перницата е изработена од мешавина на долги спојувани влакна од памук и полиестер за совршен баланс на мекост и јачина.
Полиестерот овозможува при перење да не настани собирање на производот, а памукот има антиалергени карактеристики и нежност на допир.
Внатрешноста на перницата е исполнета со силиконизирани полиестерски влакна кои нудат рамномерно распоредување на тежината.
Перницата може да се пере во машина на 40°C.
Сите материјали од кои е направена оваа перница се со Oeko-Tex® сертификат со кој се гарантира дека производот не содржи штетни хемикалии.

291 на залиха

Дополнителни информации

Димензии

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Бидете први кој ке направи рецезија за “Поликотон перница”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *