-40%

Украсни памучни постелнини

899 ден1.199 ден

Памучни постелнини
Време е за нов изглед за вашиот кревет, јорган и перница!
Сомниа Шоп, од се срце ви ги нуди новите сетови од постелнина – како единечниот сет, така и дуплиот сет.
Единечниот сет на Сомниа Шоп може да го пронајдете во различни бои и дезени. Составен е од 1 јорганска навлака со димензија 140х200cm, една навлака за перница 50x70cm, и чаршав со ластик за јога со димензија 90x200cm.
Дуплиот сет, исто така може да се пронајде во различни бои и дезени. Составен е од 1 јорганска навлака со димензија 200x200cm, две навлаки за перници 50x70cm и чаршав со ластик за јога со димензија 160x200cm.
Материјалите од кои се изработени постелнините се од 100% памук, го пропушаат воздухот и не му даваат на вашето тело да се поти додека спиете. За нежноста и дишливоста на материјалот може да се уверите уште при првиот допир.
Постелнината може да се пере на 40oC.

Clear

Дополнителни информации

Модел

, , , ,

Состав:

Материјал: 100% Памук

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Бидете први кој ке направи рецезија за “Украсни памучни постелнини”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *