Унифлекс Душек

7 зонскиот душек се прилагодува на различни делови од телото, што помага во одржување на нормалниот крвен притисок и го намалува бројот на вртења за време на спиењето.⁣ Делува ортопедски и овозможува долг и цврст сон. Идеален за превенција на болка во грбот и вратот. Прилагодлив за спиење од двете страни. Препорачана промена на страната на спиење на период од една година. Душек со исклучителен квалитет произведен заклучно со европските стандарди и критериуми.

Висината на душекот е 17cm, односно  18cm со вклучена навлака..

Навлаката на Унифлекс душекот има патент на две соседни страни со што лесно се вади и може да се пери во машина на 60оC.

Сите материјали од кои е изработен Унифлекс душекот се со Oeko-Tex® сертификат со кој се гарантира дека производот не содржи штетни хемикалии и не предизвикува алергии.

 

 

 

Овој производ во моментов не е на залиха.

Дополнителни информации

Димензии

, ,

Состав

Внатрешност:
HR високоотпорен сунгер со густина 30kg/m3
7 комбинации на џебчести јадра
Навлака: Ткаен Полиестер
Навлаката се пери во машина на 40оC

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Бидете први кој ке направи рецезија за “Унифлекс Душек”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *