Велигденски памучни перничиња

199 ден

Време е да внесите свежина и празнично расположение во вашата дневна соба. Ви ги нудиме велигденските украсни перничиња со интересни дезени кои што ќе го разубават вашиот дневен простор.
Димензијата на перничињата е 50x50cm.
Материјалот од кој е изработена на навлаката од перничињата е 100% памук, со висок квалитет поради големиот број на памучни конци кои се употребени во неговата конструкција.
Полнежот на перничињата е изработен од полиестерски топчести влакна кои лесно се распоредуваат низ внатрешноста на перничињата.
Материјалите од кои се изработени перничињата се со Oeko-Tex сертификат, кој гарантира дека нема да предизвикаат никаква алергија кај Вас и вашите најмили.
Перничињата може да се перат на 40°C.

Clear

Дополнителни информации

Состав:

Навлака: 100% Памук Downproof
Полнеж: Полиестер

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Бидете први кој ке направи рецезија за “Велигденски памучни перничиња”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *