-14%

WakeUp Јорган

699 ден 599 ден

Сакате да внесете кул атмосфера и креација во детската соба?
Различните принтови на јорганите со кул и забавни натписи се одличен декоративен елемент за детска соба, идеални и омилени кај децата.
Принтанитe јоргани Wakeup сe изработени од мек микрофибер и исполнети се со полиестерски влакна кои овозможуваат користење на јорганот многу подолго, без промена на обликот и структурата на истиот.
Јорганите се исполнети со 250 грама полнеж на метар квадратен со што се добива идеална терморегулација за пролетен и есенски период.

Јорганот може да се пере на 40oC.
Материјалите од кои е направен jорганот Wakeup се со Oeko-Tex® сертификат, што гарантира дека нема да предизвикаат никакви алергии кај вашите најмили.

Нема на залиха

Дополнителни информации

Димензии 140 x 200cm
Состав

Навлака : Полиестер
Внатрешност: Полиестер
Јорганот може да се пере на 40oC.

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Бидете први кој ке направи рецезија за “WakeUp Јорган”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *