-13%

Зимски Koni јоргани

699 ден899 ден

Време е за нов изглед на вашиот кревет со Кони зимските јоргани.
Лицето на принтанитe јоргани на Сомниа Шоп e изработено од принтан материјал во повеќе дезени, додека пак позадината е еднобојна . Внатрешноста на јорганите е исполнета со микрофибер влакна.
Внатрешноста на јорганите е со тежина од 500 грама полнеж на метар квадратен со што се добива идеална терморегулација за зимски период.
Материјалите од кои се направени принтаните јоргани се со Oeko-Tex® сертификат, што гарантира дека нема да предизвикаат никакви алергии.
Јорганот може да се пере на 40oC.

Clear

Дополнителни информации

Модел

Diamonds, Pastel Mountain

Состав

Навлака: 100% Микрофибер
Полнеж: 100% Полиестер

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Бидете први кој ке направи рецезија за “Зимски Koni јоргани”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *