Aloe Vera Перница

Rated 5.00 out of 5 based on 1 customer rating
(1 Рецензија)

499 ден

Барате повисока потпора за вашиот врат и глава додека спиете, а воедно сакате луксузен изглед на вашата перница?
– За вас имаме одличен предлог, тоа е нашата Алое Вера перница. Перницата сјае со својот изглед. Нејзините карактеристики се исто така богати, најпрво навлаката од кој е изработена перницата е квалитетен микрофибер кој е третиран со екстракт од Алое Вера со намера да ви донесе чувство на мирен и спокоен сон, при изработка на навлаката се наоѓаат и печени полиестерски влакна со специфична шара на штепување.
Перницата има свој ѕид чија улога е да и дозволи на перницата да дише. Перницата има свој препознатлив знак, тоа е украсната зелена врвца која ги спојува материјалот и ѕидот од навлаката
На страната од перницата се наоѓа патент кој ви дозволува да ги погледнете полнежот на перницата. Полнежот на Алое Вера перницата е направен од силиконски топчести полиестерски влакна кои не дозволуваат бактериите да се размножуваат. Полнежот на перницата изнесува 600грама.
Материјалите од кои е направена Алое Вера перницата се со Oeko-Tex® сертификат, што гарантира дека нема да предизвикаат никакви алергии.
Перницата/Навлаката може да се пере во машина на 40º C.

89 на залиха

Дополнителни информации

Димензии 50 x 70cm
Состав

Навлака: 100% Микрофибер третиран со екстракт од Алое Вера.
Внатрешност : Полиестер 100%

Полнеж

600 грама

1 review for Aloe Vera Перница

  1. Rated 5 out of 5

    Симона (verified owner)

    Одлична, како на сликата иста.

Напишете рецезија

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *