-44%

Baloon Перница

Rated 5.00 out of 5 based on 1 customer rating
(1 Рецензија)

500 ден 279 ден

 

Барате повисока потпора за вашиот врат и глава додека спиете, а воедно сакате нежен допир од памук на вашето лице?
– За вас имаме одличен предлог, тоа е нашата памучна перница. Навлаката од која е изработена перницата е високо квалитетен памук, кој обезбедува чувство на нежен допир.

Полнежот на памучната перница е направен од силиконски полиестерски волуменозни топчести влакна кои со својот голем волумен и слободно движење во пределот на перницата се приспособуваат за вашите потреби. Силиконските топчести полиестерски влакна  не дозволуваат бактериите да се размножуваат. Полнежот на перницата изнесува 650грама.

Материјалите од кои е направена памучната перницата се со Oeko-Tex® сертификат, што гарантира дека нема да предизвикаат никакви алергии кај Вас и вашите најмили.

Перницата може да се пере на 40°C.

 

Нема на залиха

Дополнителни информации

Димензии

Состав

Материјал: 100% Памук
Внатрешност: 100% Силиконски полиестерски топчести влакна

1 review for Baloon Перница

  1. Rated 5 out of 5

    Розета

    Супер е. Ептен задоволна од квалитетот. А исто така и од брзата достава.

Напишете рецезија

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *