Кристал Јорган

699 ден799 ден

Дали барате соодветен јорган за есенскиот и зимскиот период? Нашиот бел микрофиберски јорган со високо ниво на полнеж е совршен за вас.

Материјалот од кој е изработен јорганот е 100% микрофибер кој овозможува јорганот да биде лесен и мошне мек.

Полнежот на микрофиберскиот јорган е од полиестерски влакна со полнеж од 500 грама на метар квадратен, со што се добива идеална терморегулација за есенски и зимски период.

Затворањето на јорганот е направено со истиот микрофиберски материјал кој е искористен за лицето и позадината на јорганот, што го збогатува неговиот изглед уште повеќе.

Материјалите од кои се направени принтаните јоргани се со Oeko-Tex® сертификат, што гарантира дека нема да предизвикаат никакви алергии.
Јорганот може да се пере на 40oC.

Clear

Дополнителни информации

Димензии cm
Боја

Состав

Материјал: 100% полиестер
Внатрешност: 100% полиестер

Димензии

, ,

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Бидете први кој ке направи рецезија за “Кристал Јорган”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *