Rainbow детски сет

Rated 5.00 out of 5 based on 1 customer rating
(1 Рецензија)

699 ден

Внесете кул атмосфера и oсвежете ја детската соба на вашите најмили со новите дезени на Rainbow детскиот сет.                                                                                      Различните принтови со кул и забавни дезени се одличен декоративен елемент за сечија детска соба, идеални и омилени кај децата.
Детскиот сет вклучува единечен јорган и една перница. Истите се изработени од мек микрофибер, а исполнети се со полиестерски влакна кои овозможуваат користење на јорганот многу подолго, без промена на обликот и структурата на истиот.
Јорганот е исполнет со 300 грама полнеж на метар квадратен со што се добива идеална терморегулација за есенски и зимски период. Традиционалната форма на перница e дизајнирана да нуди максимално ниво на поддршка на вратот и главата, како и правилна поставеност на ‘рбетот за време на спиењето.

Јорганот и перницата може да се перат во машина на 40°C.
Материјалите од кои е направен Rainbow детскиот сет се со Oeko-Tex® сертификат со кој се гарантира безбедна употреба на производот при допир со кожата.

Clear

Дополнителни информации

Модел

, ,

Состав:

Навлака: 100% Микрофибер
Внатрешност: 100% Полиестер

1 review for Rainbow детски сет

  1. Rated 5 out of 5

    Ivana

    Prekrasen proizvod, jorganceto e meko i toplo.
    Topla preporaka!!

Напишете рецезија

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *