Со секоја нарачка над 3000 денари добивате бесплатна достава! 

Rainbow/Stripe детски сет

Цена од 699,00 ден.
Достапно
Само %1 останати

Овој производ има лимитирана количина


Внесете кул атмосфера и oсвежете ја детската соба на вашите најмили со новите дезени на Rainbow детскиот сет. Различните принтови со кул и забавни дезени се одличен декоративен елемент за сечија детска соба, идеални и омилени кај децата. Детскиот сет вклучува единечен јорган и една перница. Традиционалната форма на перница e дизајнирана да нуди максимално ниво на поддршка на вратот и главата, како и правилна поставеност на ‘рбетот за време на спиењето. 

Опис на производот

  • Димензии перница - 50х70
  • Димензии јорган - 140x200
  • Полнеж јорган - 300гр/м2 - идеална терморегулација за во есен и зима
  • Изработка - Материјали со Oeko-Tex® сертификат - гаранција дека производот не содржи штетни хемикалии при допир со кожата
  • Боја - 6 различни шарени дезени
  • Одржување - перење во машина на 40º C

Состав

  • Навлака - 100% Микрофибер 
  • Внатрешност - 100% Полиестер

ЖИВОПИСЕН ИЗГЛЕД ВО ДЕТСКАТА СОБА

SOMNIA RAINBOW/STRIPE ДЕТСКИ СЕТ

Топол, зимски јорган, кој ќе даде живописен изглед на детската соба. На перница не мора посебно да размислувате, затоа што ја добивате и нејзе, во усогласен дизајн.


Сет кој се грижи за вашето дете:

Вашето дете ќе се стопи во овој полн, удобен јорган, а воедно ќе добие идеална терморегулација. Оваа особина ќе спречи будење во текот на ноќта и ќе овозможи пријатен сон.

Сега децата може да заборават на ладните ноќи. Пријатноста и волуменот на зимскиот јорган ќе ги придобие уште првата ноќ.

Нема веќе убедување пред спиење, а вашето дете ќе биде презадоволно со овој сет

Детската соба ќе добие уникатен изглед благодарение на живописниот дизајн на јорганите. Вашите најсакани ќе го обожаваат и ќе бидат воодушевени да го пробаат и користат. Просторот ќе дава чувство на среќа благодарение на веселите нијанси.

Одлична карактеристика на овој комплет е јорганот кој има две лица, додека материјалот од кој е изработен е 110гр микрофибер, кој е по густ и квалитетен од остнатите стандардни микрофибер материјали со густина од 75/85гр.

Технички спецификации и карактеристики:
Перница:
Димензија: 50х70см
Полнеж: 100% полиестер

Јорган:
Димензија: 140х200
Полнеж: 100% полиестер 300gsm

Внесете ваша рецензија
Оставете рецензија:Rainbow/Stripe детски сет
Ваша оцена

Сомниа Шоп 2023 ®

Copyright © 2022-present Digital ID, Inc. All rights reserved.