Со секоја нарачка над 3000 денари добивате бесплатна достава! 

Lunna памучен јорган

Цена од 800,00 ден. Регуларна Цена 1.399,00 ден.
Достапно
Само %1 останати


Навлаката на јорганот е изработена од 100%природни материјал – памучна ткаенина. Памукот како природен материјал со апсорбција на влагата до 30% прави сув амбиент за спиење и спречува прекумерно потење. Со полнеж од 250гсм, ЛУНА памучниот јорган се препорачува за пролетен и летен период. Висококвалитетните материјали од кои е изработен овој памучен јорган гарантираат долг век на употреба на производот. 

Опис на производот

  • Димензии - 140x200/200х200
  • Изработка - Материјали со Oeko-Tex® сертификат - гаранција дека производот не содржи штетни хемикалии
  • Полнеж - 250гсм
  • Боја - бела
  • Одржување - перење во машина на 40º C и сушење во машина - практичен бидејќи многу брзо се суши

Состав

  • Навлака - 100% Памук
  • Внатрешност - Полиестер

 

Внесете ваша рецензија
Оставете рецензија:Lunna памучен јорган
Ваша оцена

Сомниа Шоп 2023 ®

Copyright © 2022-present Digital ID, Inc. All rights reserved.