-50%

Бебешко перниче

300 ден 150 ден

Овозможете му на Вашето бебе нежна обвивка која истовремено ќе овозможи температурна регулација.
Бебешкото перниче е изработено од полиестер  за нежност и лесно одржување. Памукот ја регулира температурата на телото на Вашето бебе во текот на ноќта а полиестерот е познат по својата издржливост и му дава својства на лесно одржување на јорганчето.
Бебешкото перниче може да се пере во машина на 40°C.
Сите материјали од кои е изработено бебешкото перниче се со Oeko-Tex® сертификат со кој се гарантира дека производот не содржи штетни хемикалии и се обезбедува одржливост на здравјето и правилниот разој на бебето.

226 на залиха

Дополнителни информации

Димензии

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Бидете први кој ке направи рецезија за “Бебешко перниче”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *