ДЕТСКИ ПАМУЧНИ ПОСТЕЛНИНИ

1.350 ден

Децата го заслужуваат само најдоброто, овозможете им мека, памучна постелнина од најквалитетните материјали. Направете им го местотото на спиење удобно катче на безгрижен и мирен сон.  Дозволете им да уживаат во мекоста и удобноста,а воедно и да се радуваат на интересните дезени.

Материјалите од кои се изработени детските постелнини се од 100% памук, го пропушаат воздухот и не му дозволува на  телото да се поти.  Истите имаат  Oeko-Tex® сертификат, што гарантира безбедна употреба на самиот производ.

Постелнината содржи 1 навлака за перница  50 х 70 cm, 1 јорганска навлака со димензија 150 х 220 cm и долен чаршав за јога со димензија 150 х 220 cm.

Постелнината може да се пере на 40oC .

Clear

Дополнителни информации

Модел

, ,

Состав:

100 % памук.

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Бидете први кој ке направи рецезија за “ДЕТСКИ ПАМУЧНИ ПОСТЕЛНИНИ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *