-20%

Перница со пердуви

480 ден 384 ден

Традиционалната форма на перницата е исполнета со природни пердуви од гуска и нуди максимално ниво на поддршка на вратот и главата, како и правилна поставеност на ‘рбетот за време на спиењето. Обвивката на перницата е од висококвалитетен памук кој обезбедува пријатно чувство додека спиете.
Внатрешноста на перницата е исполнета со пердуви од гуска кои нудат совршено распоредување на тежината на главата на самата перница.
Пердувите се природен термо-регулатор и не дозволуваат нагли промени на температурата на перницата при менување на температурата во собата.
Составот и типот на полнењето овозможува лесно да го менувате обликот на перницата и да ја моделирате истата по желба.
Перницата е идеална за спиење во сите позиции.
Сите материјали од кои е направена перницата се со Oeko-Tex® сертификат со кој се гарантира дека производот не содржи штетни хемикалии.

30 на залиха

Дополнителни информации

Димензии 50 x 70cm
Состав

Материјал: 100% Памук
Внатрешност: Хемиски не третирани Пердуви од гуска.

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Бидете први кој ке направи рецезија за “Перница со пердуви”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *