-20%

Перница за трудници

Rated 4.78 out of 5 based on 9 customer ratings
(9 Рецензии)

1.480 ден 1.190 ден

За време на бременоста перницата помага во спиењето и дава потпора на грбот, стомакот и нозете. Правилниот распоред на тежината во сите позиции ги опушта мускулите и обезбедува мирен сон во текот на бременоста. Во бременоста особено ви го олеснува спиењето на страна, со местење на перницата под стомакот се намалува притисокот на долниот дел на грбот и го придржува стомакот. По бременоста перницата се користи како потпора за мајката и бебето во периодот на доење.

Навлаката на перницата  може да се пере на 40°C.Сите материјали од кои е направена Перницата за трудници се со Oeko-Tex® сертификат со кој се гарантира дека производот е безбеден при употреба.

Clear

Дополнителни информации

Тежина 3 kg
Димензии 90 x 145 x 15cm
Боја

, , , , , , , ,

Состав

Полнеж: Топчест полиестер
Навлака: Памук

9 reviews for Перница за трудници

 1. Rated 5 out of 5

  Aleksandra

  Odlicen proizvod za idnite majki …toplo ja preporacuvam pernicata koja mi go olesna spienjeto vo bremenosta!!!!!!

 2. Rated 5 out of 5

  Kali

  Ne mi bese verno deka moze tolku mnogu da mi pomogne vo spienjeto.Otkako ja imam,ne znam kako voopsto sum spiela bez nea.

 3. Rated 5 out of 5

  Margarita

  i jas ja koristam pernicata veke edna nedela i mozam da kazam deka mnogu pomaga pri spienjeto

 4. Rated 5 out of 5

  Ana Milevska

  Vcera predpladne ja naracav pernicata pred polovina cas mi stigna, vi blagodaram za brzata dostava

 5. Rated 3 out of 5

  Marija (verified owner)

  Перницата нуди добра поткрепа меѓутоа сметам дека навлаката на истата треба да биде 100%памук, не полиестер…Вака само поти…

  • Mihajlo

   Почитувана,
   Навлаките на трудничките перници се 100% памук.
   Белата перница е од Микровелур која е друг тип на памук.

 6. Rated 5 out of 5

  mangaroval (verified owner)

  И јас ја порачав и сум задоволна. Спиењето е навистина поубаво и полесно. Ја препорачувам😊

 7. Rated 5 out of 5

  Hadis Rustemi

  Dobro

 8. Rated 5 out of 5

  Viktor Ilie

  Preubava pernica, prakticna za bremennici.

 9. Rated 5 out of 5

  popovicksenija89 (verified owner)

  Спас е перницава!!!
  Се инатев дека не ми треба и дека само со перниче меѓу нозе ќе поминам ама преудобна ми е! Полнењето е таман ( не е претврда ни премека) и заменува перница. Ја препорачувам најтопло!

Напишете рецезија

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *