-11%

Ranforce – Памучни постелнини

1.199 ден1.749 ден

Памучни постелнини
Ви треба нов изглед за вашата спална?
Дозволете да ја освежиме вашата спална со постелнини од најквалитетен памук.
Сомниа Шоп ви ги нуди постелнините од најквалитетен Ranforce памук кој што ќе и овозможи на вашата кожа да ja почувствува мекоста и нежноста на памукот.
Единечниот сет на Сомниа Шоп може да го пронајдете во различни бои и дезени. Составен е од 1 јорганска навлака со димензија 140х200cm, една навлака за перница 50x70cm, и  долен чаршав  за душек со димензија 150x220cm.
Дуплиот сет, исто така може да се пронајде во различни бои и дезени. Составен е од 1 јорганска навлака со димензија 200x200cm, две навлаки за перници 50x70cm и  долен чаршав за душек со димензија 220x240cm.
Материјалите од кои се изработени постелнините се од  најквалитетен 100% памук, го пропушаат воздухот и не му даваат на вашето тело да се поти додека спиете. Постелнината ви овозможува да се чувствувате свежо и пријатно за време на вашиот сон.
Материјалите од кои што е направена постелнината се со Oeko-Tex® сертификат, што гарантира дека нема да предизвикаат никакви алергии.
Постелнината може да се пере на 40oC

Clear

Дополнителни информации

Материјал:

Ranforce 100% Памук

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Бидете први кој ке направи рецезија за “Ranforce – Памучни постелнини”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *