Со секоја нарачка над 3000 денари добивате бесплатна достава! 

Перница за трудници

Цена од 1.260,00 ден. Регуларна Цена 1.480,00 ден.
Достапно
Само %1 останати

 

ВАШ АСИСТЕНТ ПРИ БРЕМЕНОСТА

SOMNIA ПЕРНИЦА ЗА ТРУДНИЦИ

Бременоста е едно од најубавите патувања во животот, но може да биде заморно и непријатно. За да се олесни дел од непријатноста, Перницата за трудници е задолжителна за секоја идна мајка.


Нежна памучна навлака која дише:

Природниот памук е мека ткаенина која е пријатна на допир, не предизвикува иритации на чувствителната кожа на идните мајки. Овозможува циркулација на воздухот со што нуди идеална терморегулација.

Двете навлаки со патенти го олеснуваат процесот на одржување, што е особено важно за зафатените идни мајки. Надворешната навлака се вади и се пере, додека топчестиот полиестер останува во внатрешната навлака.

- Го олеснува менувањето позиции на идните мајки
- Безбедно за Вашето новороденче

Полнежот од топчест микрофибер лесно се обликува според потребите на вашето тело, обезбедувајќи приспособена поддршка на точките на притисок. Синтетичкиот материјал е хипо-алерген, ја намува веројатноста од иритации и алериски реакции.

Исто така перниците за трудници можат да обезбедат поддршка за мајките што дојат и нивните бебиња, но не сите перници се погодни за најмалите. Somnia перницата за трудници е произведена од безбедни материјали за новороденчиња.

Технички спецификации и карактеристики:
Димензија: 145x90x15
Навлака: 100% памук
Полнеж: 100% топчест полиестер - 3 kg

Внесете ваша рецензија
Оставете рецензија:Перница за трудници
Ваша оцена

Сомниа Шоп 2023 ®

Copyright © 2022-present Digital ID, Inc. All rights reserved.