Памучни постелнини

1.299 ден1.799 ден

Време е за нов изглед на Вашата спална соба!
Сомниа Шоп ви ги нуди постелнините од најквалитетен памук кој што ќе и овозможи на вашата кожа да ja почувствува мекоста и нежноста на истиот.
Единечниот сет на Сомниа Шоп може да го пронајдете во различни бои и дезени. Составен е од 1 јорганска навлака со димензија 140х200cm, една навлака за перница 50x70cm, и  долен чаршав  за душек со димензија 150x220cm.
Дуплиот сет, исто така може да се пронајде во различни бои и дезени. Составен е од 1 јорганска навлака со димензија 200x200cm, две навлаки за перници 50x70cm и  долен чаршав за душек со димензија 220x240cm.
Материјалите од кои се изработени постелнините се од  најквалитетен 100% памук, го пропушаат воздухот и не му даваат на вашето тело да се поти додека спиете. Постелнината ви овозможува да се чувствувате свежо и пријатно за време на вашиот сон.
Материјалите од кои што е направена постелнината се со Oeko-Tex® сертификат, што гарантира дека нема да предизвикаат никакви алергии.
Постелнината може да се пере на 40oC

Clear

Дополнителни информации

Материјал

100% Ranforce Памук

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Бидете први кој ке направи рецезија за “Памучни постелнини”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *