Водоотпорен заштитник

Rated 5.00 out of 5 based on 1 customer rating
(1 Рецензија)

159 ден349 ден

Водоотпорниот заштитник за душек е создаден да го штити и продолжи животниот век на вашиот душек. Изработен е од 100% полипрпилен и истиот е во вид на чаршаф со ластик за лесна употреба, така што одговара на душеци со висина до 27см.
Заштитникот може да се пере во машина на 40°C.
Сите материјали од кои е направен водоотпорниот заштитник се со Oeko-Tex® сертификат со кој се гарантира дека производот не содржи штетни хемикалии.

Clear

Дополнителни информации

Димензии cm
Димензии

, , ,

Состав

100% полипрпилен

1 review for Водоотпорен заштитник

  1. Rated 5 out of 5

    Симона

    Имаме мало дете кое што некогаш сака да спие со нас во спалната. Често знае да истури млеко, вода, сокче. Тоа е тешко за чистење, па затоа се одлучивме да го купиме заштитникот за да си го зачуваме душекот. Убаво го обвива душекот. Задоволни сме.

Напишете рецезија

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *